conti_dstd8120085
conti_dstd8120085_2
conti_dstd8120085
conti_dstd8120085_2
CONTI DSTD 1200 DS8M 85 Conti Synchrotwin timing belt - DSTD8120085
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1200
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1200 mm
  • Number of teeth: 150
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DSTD8120085
Length
1200
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1200 mm