dewalt_dnm40r60hdz
DEWALT DNM40R60HDZ BAT anchor nails 4.04-60 ringed hot-dipped galvanised 1.5m (1500 pcs.)
This article is not available
Product description
  • [DNM] Batank nails 4.04-60 Ringed Hot-dipped galvanised 1.5m
Features
  • MCN nails with galvanised or hot-dip galvanised surface finish
Key features according to our expert
  • Nail length: 60 mm
  • Nail thickness: 4,04 mm
  • Quantiy per pack: 1500
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013960058
  • Supplier number: DEWALT DNM40R60HDZ
Nail length
60 mm
Nail thickness
4,04 mm
Quantiy per pack
1500
Product type
Ring
Box quantity
1500,0
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
4,4 mm
Diameter
33,0 º
Length
60,0 mm