dewalt_dnw31r70e
DEWALT DNW31R70E wire-glass construction nails 3.1-70 ringed Bright 2.2m (2200 pcs)
This article is not available
Product description
  • [DNW33] Wire Weld 3.1-70 Ringed Bright 2.2m
Characteristics
  • Threaded nails with clear or galvanised (G12) surface and smooth or ring shank
Key features according to our expert
  • Nail length: 70 mm
  • Nail thickness: 3,1 mm
  • Angle: 33 °
  • Quantiy per pack: 2200
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013950608
  • Supplier number: DEWALT DNW31R70E
Nail length
70 mm
Nail thickness
3,1 mm
Angle
33 °
Quantiy per pack
2200
Product type
Ring
Box quantity
2200,0
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
3,1 mm
Diameter
33,0 º
Length
70,0 mm