dewalt_dnw31r80e
DEWALT DNW31R80E wire-glass construction nails 3.1-80 ringed Bright 2.2m (2200 pcs)
This article is not available
Product description
  • [DNW33] Wire Weld 3.1-80 Ringed Bright 2.2m
Characteristics
  • Threaded nails with clear or galvanised (G12) surface and smooth or ring shank
Key features according to our expert
  • Nail length: 80 mm
  • Nail thickness: 3,1 mm
  • Quantiy per pack: 2200
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013950585
  • Supplier number: DEWALT DNW31R80E
Nail length
80 mm
Nail thickness
3,1 mm
Quantiy per pack
2200
Product type
Ring
Box quantity
2200,0
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
3,1 mm
Diameter
33,0 º
Length
80,0 mm