bahco_486_2000wh
bahco_486_2000wh
bahco_486_2000wh
bahco_486_2000wh
BAHCO 486-2000WH aluminium straight handle bar 2000 mm
Product description:
  • Aluminium straight bar without handles, 2000 mm
Features:
  • Strong aluminium profile of 100 mm x 18 mm
  • Barrel-shaped vials
  • Liquid resistant to UV radiation and extreme temperatures
  • Sensitivity of 10 mm/m
  • High visibility
  • Radius of the vial is 200 mm
  • Unbreakable vials
  • 1.3 mm thick aluminium wall
  • 2 hand slots for easy positioning
  • 2 inner windows for increased resistance
Key features according to our expert
  • Length: 2000 mm
  • Number of dragonflies: 3
  • Magnetic: No
  • Accuracy: 1 mm/m
  • Number of handles: 2
  • Material: Aluminium
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314150315345
  • Supplier number: BAHCO 486-2000WH
Length
2000 mm
Number of dragonflies
3
Magnetic
No
Accuracy
1 mm/m
Number of handles
2
Material
Aluminium
Length mm
2000 mm