bahco_be64350ch
BAHCO BE64350CH replacement chain 350 mm
Product description:
  • Universal oil filter wrench
  • Provides maximum power, removing the most stuck filters
  • PVC handle for a more comfortable grip
  • Possibility to work in all directions
  • Sizes
  • BE64350: 350 mm
  • BE64520: 520 mm
  • Spare Chains
  • BE64350CH: 350 mm
  • BE64520CH: 520 mm
  • Diameter Range
  • BE64350: 60 mm - 105 mm
  • BE64520: 60 mm - 160 mm
Key features according to our expert
  • Length: 350 mm
Specifications / All features
Length
350 mm
Package
20 x 50 x 75 mm
Length package mm
75 mm
Inner diameter mm
60-105 mm
Width package mm
50 mm
Total length mm
350 mm
Height package mm
20 mm