BOSCH 2609256820 circular saw blade standard for wood 190x2.2x30/24 mm, 24T
17.20 tax incl.
Scope of delivery
  • CIRCULAR SAW BLADE BASIC 190X2.2X30/24,T24 (1)
Product description
  • CIRCULAR SAWS MP (CIRCULAR SAW BLADE BASIC 190X2.2X30/24,T24 (1))
  • Easy cuts in hard and soft wood
  • With ATB (Alternate Top Bevel) tungsten carbide teeth for rip cuts and cross cuts
  • Teeth for coarse cuts
Advantages
  • CIRCULAR SAWS MP (CIRCULAR SAW BLADE BASIC 190X2.
Key features according to our expert
  • Saw blade diameter: 190 mm
  • Mounting (saw blade/cutter): Round
  • Bore size: 30 mm
  • Number of teeth: 24
  • Kerf width: 2,2 mm
  • For material: Wood
Specifications / All features
  • Brand: BOSCH
  • EAN: 3165140391665
  • Supplier number: BOSCH 2609256820
Saw blade diameter
190 mm
Bore size
30 mm
Number of teeth
24
Kerf width
2,2 mm