BOSCH 2609256891 circular saw blade special for multi-material 190x2x20/16 mm, 54T
23.95 tax incl.
Scope of delivery
  • CIRCULAR SAW BLADE SPECIAL 190X2X20/16,T54 (1)
Product description
  • CIRCULAR SAWS MP (CIRCULAR SAW BLADE SPECIAL 190X2X20/16,T54 (1))
  • The robust and precise special saw blade is suitable for multi-purpose use
  • Teeth for fine cuts
Advantages
Key features according to our expert
  • Saw blade diameter: 190 mm
  • Mounting (saw blade/cutter): Round
  • Bore size: 20 mm
  • Number of teeth: 54
  • Kerf width: 2,5 mm
  • For material: Various
Specifications / All features
  • Brand: BOSCH
  • EAN: 3165140392372
  • Supplier number: BOSCH 2609256891
Saw blade diameter
190 mm
Bore size
20 mm
Number of teeth
54
Kerf width
2,5 mm
For material
Various
Blade diameter mm
190 mm
Cutting width mm
2.5 mm