carat_cnts2504d0
CARAT CNTS2504D0 CNTS Premium diamond wheel for natural stone/tile table 250 x 25.4mm
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Tiles & natural stone premium, type cnts
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 250 mm
  • Connection size (disc): 25,4 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Tiles; Natural stone
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452110973
  • Supplier number: CARAT CNTS2504D0
(disc) diameter
250 mm
Connection size (disc)
25,4 mm