carat_cs3003000p
CARAT CS3003000P CS Premium diamond wheel for concrete 300 x 22.2 mm
This article is not available
Product description:
  • Professional diamond saw for use without water cooling.
  • Equipped with very fast cutting turbo segments.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 300 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Concrete
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452012383
  • Supplier number: CARAT CS3003000P
(disc) diameter
300 mm
Connection size (disc)
22,2 mm