carat_eb07630010
CARAT EB07630010 Brilliant concrete drill 76 x 300mm 1/2" wet
This article is not available
Product description:
  • Diamond drill Laser Brilliant for use with water cooling in concrete and hard stone types.
  • Equipped with TT segments; for easy and quick starting.
  • Laser welded, thus 100% guarantee against weld breakage.
Key features according to our expert
  • Diameter: 76 mm
  • Length: 300 mm
  • Connection size (machine): 1/2"
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452022825
  • Supplier number: CARAT EB07630010
Diameter
76 mm
Length
300 mm
Connection size (machine)
1/2"
Board depth
300 mm
Segment height
11.5 mm