conti_t101390_200
CONTI T10 1390 200 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T101390-200
2.13 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
millimeter
The minimum purchase order quantity for the product is 200.
Key features according to our expert
  • Length: 1390
  • Pitch: 10 mm
  • Sleeve width: 200 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Number of teeth: 139
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817221092
  • Supplier number: CONTI T101390-200
Length
1390
Pitch
10 mm
Sleeve width
200 mm