dewalt_dfm1240150
DEWALT DFM1240150 HCC anchor 15-M10x74 zinc-plated (25 pcs.)
This article is not available
Product description
  • HCC 15-M10x74 -Galvanised
Key features according to our expert
  • Thread dimension: M12
  • Overall length: 74 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5054905021009
  • Supplier number: DEWALT DFM1240150
Thread dimension
M12
Overall length
74 mm
Integrated belt hook
15,0 mm
Head size
17,0 mm
Uncertainty k 1 (vibration)
M10 mm
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
74,0 mm