dewalt_dfm1240180
DEWALT DFM1240180 HCC anchor 18-M12x78 zinc-plated (25 pcs.)
This article is not available
Product description
  • HCC 18-M12x78 -Galvanised
Key features according to our expert
  • Thread dimension: M12
  • Overall length: 78 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5054905021016
  • Supplier number: DEWALT DFM1240180
Thread dimension
M12
Overall length
78 mm
Integrated belt hook
18,0 mm
Head size
19,0 mm
Uncertainty k 1 (vibration)
M12 mm
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
78,0 mm