dewalt_dnw28r63g12e
dewalt_dnw28r63g12e
dewalt_dnw28r63g12e
dewalt_dnw28r63g12e
dewalt_dnw28r63g12e
dewalt_dnw28r63g12e
DEWALT DNW28R63G12E wire weld construction nails 2.8-63 ringed galvanised G12 2.2m (2200 pcs.)
37.80 tax incl.
On order: delivered from 28/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 28/05/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • [DNW33] Wire Weld 2.8-63 Ringed Galvanised G12 2.2m
Features
  • Wire welded nails with clear or galvanised (G12) surface and smooth or ring shank
Key features according to our expert
  • Nail length: 63 mm
  • Angle: 33 °
  • Quantiy per pack: 2200
  • Nail thickness: 2,8 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013950721
  • Supplier number: DEWALT DNW28R63G12E
Nail length
63 mm
Angle
33 °
Nail thickness
2,8 mm
Length
63,0 mm
2,8 mm