dewalt_dnw28r75e
dewalt_dnw28r75e
dewalt_dnw28r75e
dewalt_dnw28r75e
dewalt_dnw28r75e
dewalt_dnw28r75e
DEWALT DNW28R75E wire-glass construction nails 2.8-75 ringed Bright 2.2m (2200 pcs)
26.80 tax incl.
On order: delivered from 22/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 22/05/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • [DNW33] Wire Weld 2.8-75 Ringed Bright 2.2m
Characteristics
  • Threaded nails with clear or galvanised (G12) surface and smooth or ring shank
Key features according to our expert
  • Nail length: 75 mm
  • Angle: 34 °
  • Quantiy per pack: 2200
  • Nail thickness: 2,8 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013950691
  • Supplier number: DEWALT DNW28R75E
Nail length
75 mm
Angle
34 °
Nail thickness
2,8 mm
Length
75,0 mm
2,8 mm