dewalt_dnw31r90g12e
dewalt_dnw31r90g12e
dewalt_dnw31r90g12e
dewalt_dnw31r90g12e
dewalt_dnw31r90g12e
dewalt_dnw31r90g12e
DEWALT DNW31R90G12E wire weld construction nails 3.1-90 ringed galvanised G12 2.2m (2200 pcs)
52.80 tax incl.
On order: delivered from 22/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 22/05/2026
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
DeWALT Power Month at Klium - Maximum Advantage!
This DeWALT tool is part of the DeWALT Power Month at Klium. That means you can stack your benefits.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 30.05.2026 or while stocks last.
  • Register your purchase afterwards via dewalt.be or dewalt.nl.
Smart professionals combine their purchases and get the maximum out of this month!
Product description
  • [DNW33] Wire Weld 3.1-90 Ringed Galvanised G12 2.2m
Features
  • Wire welded nails with clear or galvanised (G12) surface and smooth or ring shank
Key features according to our expert
  • Nail length: 90 mm
  • Angle: 33 °
  • Quantiy per pack: 2200
  • Nail thickness: 3,1 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013950561
  • Supplier number: DEWALT DNW31R90G12E
Nail length
90 mm
Nail thickness
3,1 mm
Product type
Ring
Compatible with
DPN9033
Length
90,0 mm
3,1 mm