dewalt_dstsx30se
DEWALT DSTSX30SE staples 5.6-30 stainless steel/ stainless steel 5m (3000 pcs)
43.80 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-30 Inox/RVS 5m
Key features according to our expert
  • Length: 30 mm
  • Staple crown width: 5,6 mm
  • Quantiy per pack: 5000
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951421
  • Supplier number: DEWALT DSTSX30SE
Length
30 mm
Staple crown width
5,6 mm
Quantiy per pack
5000
Compatible with
Product type
5,6 mm
Stainless Steel
Finish
30,0 mm