dewalt_dstsx35se
DEWALT DSTSX35SE staples 5.6-35 stainless steel/ stainless steel 5m (3000 pcs)
44.80 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-35 Inox/RVS 5m
Key features according to our expert
  • Length: 35 mm
  • Surface treatment: Zinc plated
  • Quantiy per pack: 3000
  • Staple crown width: 5,6 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951414
  • Supplier number: DEWALT DSTSX35SE
Length
35 mm
Quantiy per pack
3000
Staple crown width
5,6 mm
Compatible with
3000,0
Product type
5,6 mm
Finish
35,0 mm