dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
dewalt_dt9540_qz
DEWALT DT9540-QZ SDS-Plus EXTREME 2 drill bit 10x100x160mm
6.41 tax incl.
On stock, immediately available.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • SDS-Plus drill bit EXTREME 2 10x100x160mm
Features
Key features according to our expert
  • Diameter: 10 mm
  • Drill bit type: Hammer drill bit
  • Overall length: 160 mm
  • Number of cutting edges: 2 ea
  • Cutting length: 100 mm
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5035048055151
  • Supplier number: DEWALT DT9540-QZ
Diameter
10 mm
Overall length
160 mm
Cutting length
100 mm
Length
160,0 mm
Diameter
10,0 mm
Working length
100,0 mm