facom_54a36sls
FACOM 54A.36SLS bent ring spanner with SLS attachment 36mm
  • Ideal for standard nuts.
  • Wring pipe to use: - 54.M1B for sizes 24 and 30 mm; - 54.M2B for sizes 32 and 41 mm; - 54.M3B for sizes 46 mm; Metric sizes: from 24 to 46 mm.
  • Finish: chrome-plated, satinised.
Key features according to our expert
  • Width across flats: 36 mm
  • Supplier warranty: FACOM - 2 years
  • Connection size (Handle): 21,5 mm
Specifications / All features
  • Brand: FACOM
  • EAN: 3662424029165
  • Supplier number: FACOM 54A.36SLS
Width across flats
36 mm
Supplier warranty
FACOM - 2 years
Connection size (handle)
21,5 mm