FESTOOL SSH-STF-93X175/8 sanding pad stickfix - 483905
24.80 tax incl.
On stock, immediately available. we have 8 products in stock.
blister
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
FESTOOL Bonus Weeks - Free gift with accessories
How does it work?
  • Purchase selected FESTOOL accessories and consumables during the promotion period.
  • After approval, you will receive your chosen free gift directly from Festool.
  • Participating items are marked with the promotion label on the product page.
  • Click the label to view all participating products.
Which gifts can you receive?
  • SYS3 ORG M 89 22xESB Systainer³ Organizer (204853)
  • SYS-RB Systainer-trolley (204869)
  • SYS-SB SYS-StorageBox (499901)
  • GHS 25 I Hearing protection (577792)
  • KBS C Cordless LED work light (578126)
  • BR 10 DAB+ Digital radio (202111)
Enhance your projects with professional sanding
  • Durable: Made of high-strength MPE plastic for a long lifespan.
  • Convenient: Features StickFix adhesive layer for quick and easy change of sanding material.
Product description
Simple sanding.
  • High-strength MPE plastic for a long service life
Ideally suited for
  • Furniture manufacture
  • Painting/varnishing work
  • For RS 300, RS 3, LRS 93
Key features according to our expert
  • Length: 175 mm
  • Width: 93 mm
  • Form: Rectangle
Specifications / All features
  • Brand: FESTOOL
  • EAN: 4014549081006
  • Supplier number: FESTOOL 483905
Length
175 mm
Width
93 mm
Form
Rectangle
Dimensions length x width
93 x 175.00 mm