phantom-11-500-115001150b
phantom-11-500-115001150b--2
phantom-11-500-115001150b
phantom-11-500-115001150b--2
PHANTOM 115001150B hss-e twist drill in blister pack 11.5 mm
  • DIN 338, straight shank, with split point from 2.0 mm, point angle 135°
Key features according to our expert
  • Diameter: 11,5 mm
  • Drill bit type: Metal drill bit
  • Overall length: 142 mm
  • Shank size: 11,5 mm
  • Shank type: Cylindrical
  • Cutting length: 94 mm
Specifications / All features
  • Brand: PHANTOM
  • EAN: 8716563614388
  • Supplier number: PHANTOM 115001150B
Diameter
11,5 mm
Overall length
142 mm
Shank size
11,5 mm
Cutting length
94 mm
Total length (l1)
142 mm
Flute length (l2)
94 mm
Drill diameter (d1)
11,5 mm
Shank ø (d2)
11,5 mm