skf_mpv_120x99x81
skf_mpv_120x99x81_2
skf_mpv_120x99x81_3
skf_mpv_120x99x81_4
skf_mpv_120x99x81
skf_mpv_120x99x81_2
skf_mpv_120x99x81_3
skf_mpv_120x99x81_4
SKF MPV-120X99X8.1 heavy-duty rubber exciter piston seal made of polyurethane
15.40 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 5.
Key features according to our expert
  • Inner diameter: 99 mm
  • Groove width: 8.1 mm
  • Outer diameter: 120 mm
Specifications / All features
  • Brand: SKF
  • EAN: 07316575540708
  • Supplier number: SKF MPV-120X99X8.1
Inner diameter
99 mm
Groove width
8.1 mm
Outer diameter
120 mm