skf_mpv_55x395x63
skf_mpv_55x395x63_2
skf_mpv_55x395x63_3
skf_mpv_55x395x63_4
skf_mpv_55x395x63
skf_mpv_55x395x63_2
skf_mpv_55x395x63_3
skf_mpv_55x395x63_4
SKF MPV-55X39.5X6.3 heavy-duty rubber exciter piston seal made of polyurethane
13.56 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Key features according to our expert
  • Inner diameter: 39.5 mm
  • Groove width: 6.3 mm
  • Outer diameter: 55 mm
Specifications / All features
  • Brand: SKF
  • EAN: 07316575540586
  • Supplier number: SKF MPV-55X39.5X6.3
Inner diameter
39.5 mm
Groove width
6.3 mm
Outer diameter
55 mm