action_do6050r050
ACTION DO6050R050 percussion cap 1/4" x 5 deep magnetic
Key features according to our expert
  • Socket size: 5"
  • Connection size: 1/4"
  • Length: 50 mm
  • Type of drive profile (socket): Hexagonal
Specifications / All features
  • Brand: ACTION
  • EAN: 8717981014972
  • Supplier number: ACTION DO6050R050
Socket size
5"
Connection size
1/4"
Length
50 mm
Type of drive profile (socket)
Hexagonal
L1 mm
20
D1 mm
8,8
Drawing
A
D2 mm
13
L2 mm
4
A/f mm/inch
5 mm