action_do6051r016
ACTION DO6051R016 percussion cap 3/8" x 16 deep magnetic
Key features according to our expert
  • Socket size: 24 mm
  • Connection size: 3/8"
  • Length: 55 mm
  • Brand: ACTION
  • EAN: 8717981125043
  • Supplier number: ACTION DO6051R016
Socket size
24 mm
Connection size
3/8"
Length
55 mm
L1 mm
25
D1 mm
24
Drawing
C
D2 mm
22
L2 mm
7
A/f mm/inch
16 mm