bahco_7406zz_21
bahco_7406zz_21
bahco_7406zz_21
bahco_7406zz_21
BAHCO 7406ZZ-21 spark plug cap 3/8", magnetic 21 mm
Product description:
  • Chrome-Vanadium with nickel and chrome-plated finish
  • DIN 3120/ISO 1174
  • Witbrass collar and permanent magnet to secure plug
Key features according to our expert
  • Width across flats: 21 mm
  • Length: 65 mm
  • With cardan joint: No
  • Connection size: 3/8"
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314153012005
  • Supplier number: BAHCO 7406ZZ-21
Width across flats
21 mm
Length
65 mm
With cardan joint
No
Connection size
3/8"
Length mm (l)
64 mm
Weight g
138 g
Total length mm
64 mm
Square drive
3/8
Socket width mm (d1)
28 mm
Square drive width mm (d2)
21 mm
Hexagon size mm
21 mm
Square drive mm
3/8 in
Size inch
13/16 in
Size mm
21 mm