bahco_be1sp14l
bahco_be1sp14l
bahco_be1sp14l
bahco_be1sp14l
BAHCO BE1SP14L spark plug spanner 14mm double hex. drive square 3/8"
Product description:
  • 14 mm bihex with retaining system
  • Drive: 3/8"
Key features according to our expert
  • Width across flats: 14 mm
  • Connection profile: Inner square
  • Length: 250 mm
  • With cardan joint: No
  • Connection size: 3/8"
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314150170074
  • Supplier number: BAHCO BE1SP14L
Width across flats
14 mm
Connection profile
Inner square
Length
250 mm
With cardan joint
No
Connection size
3/8"
Square drive width mm (d2)
18 mm
Weight g
345 g
Bi-hexagonal sizes mm
14 mm
Total length mm
252 mm
Socket width mm (d1)
18 mm
Length mm (l)
252 mm