BOSCH 2609255115 cross-hole countersink bit HSS 4-20x65mm
32.80 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
blister
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Scope of delivery
  • CROSS-HOLE COUNTERSINK BIT HSS 4-20X65MM DRILL TIP118 (1)
Product description
  • DRILL MP (CROSS-HOLE COUNTERSINK DRILL BIT HSS 4-20X65MM DRILL TIP118 (1))
  • Ideal for accurate, fast drilling in thin sheet metals without pre-drilling
  • Spiral groove for longer lifetime, less vibration and higher drilling speed
  • For deburring, for round holes, drilling various diameters with one drill bit, enlarging existing holes With 9 stages for diameters from 4 - 20 mm, shank diameter 8 mm.
Advantages
  • Bosch HSS step drills
Key features according to our expert
  • Smallest diameter: 4 mm
  • Largest diameter: 20 mm
  • Shank size: 8 mm
Specifications / All features
  • Brand: BOSCH
  • EAN: 3165140383011
  • Supplier number: BOSCH 2609255115
Smallest diameter
4 mm
Largest diameter
20 mm
Shank size
8 mm