carat_cass350400
CARAT CASS350400 CA Premium 350 x 25.4 mm diamond wheel for brick/asphalt
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Diamond saw for use without water cooling.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 350 mm
  • Connection size (disc): 25,4 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452071113
  • Supplier number: CARAT CASS350400
(disc) diameter
350 mm
Connection size (disc)
25,4 mm