carat_cdcp200400
CARAT CDCP200400 CDC Porcelain diamond wheel 200x25.4mm for tile/natural stone max. 25mm table
Product description
  • Diamond saw for use with water cooling on tile and table saws.
  • Suitable for continuous cutting in porcelain, ceramic and natural stone.
  • Flat segment for the finest finish.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 200 mm
  • Connection size (disc): 25,4 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: BRILLIANT
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 5420022767999
  • Supplier number: CARAT CDCP200400
(disc) diameter
200 mm
Connection size (disc)
25,4 mm