carat_cee3504015
CARAT CEE3504015 CEE Premium diamond wheel universal 350 x 25.4mm
Product description:
  • Diamond saw for universal use without water cooling.
  • Newly developed V-Turbo segments for fast cutting at any time.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 350 mm
  • Connection size (disc): 25,4 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452000403
  • Supplier number: CARAT CEE3504015
(disc) diameter
350 mm
Connection size (disc)
25,4 mm