carat_cnc3504dc0
CARAT CNC3504DC0 CNC Standard diamond wheel for concrete table 350 x 25.4mm
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Professional diamond saw for use with water cooling on table and wall saws.
  • Equipped with 'knurled' segments for optimum initial start.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 350 mm
  • Connection size (disc): 25,4 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Concrete
  • Series: STANDAARD
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452110348
  • Supplier number: CARAT CNC3504DC0
(disc) diameter
350 mm
Connection size (disc)
25,4 mm