carat_cta1253000
CARAT CTA1253000 CTA Standard 125 soft joint cutter 6mm
Product description:
  • Soft joint standard, type cta
  • For grinding out soft cement joints
  • Semi-professional use
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: STANDAARD
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452074688
  • Supplier number: CARAT CTA1253000
(disc) diameter
125 mm
Connection size (disc)
22,2 mm