conti_at10148075
CONTI AT10 1480 75 Conti Synchroflex timing belt - AT10148075
506.98 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1480
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 75 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1480 mm
  • Number of teeth: 148
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123426
  • Supplier number: CONTI AT10148075
Length
1480
Pitch
10 mm
Width
75 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1480 mm