conti_at101500100
CONTI AT10 1500 100 Conti Synchroflex timing belt - AT101500100
599.64 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 15/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121705
  • Supplier number: CONTI AT101500100
Length
1500
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Nominal length
1500 mm