conti_at10150016
CONTI AT10 1500 16 Conti Synchroflex timing belt - AT10150016
109.64 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817122030
  • Supplier number: CONTI AT10150016
Length
1500
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
1500 mm