conti_at1078060
CONTI AT10 780 60 Conti Synchroflex timing belt - AT1078060
215.23 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 780
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 60 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 780 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817269605
  • Supplier number: CONTI AT1078060
Pitch
10 mm
Width
60 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
780 mm