conti_at10840100
CONTI AT10 840 100 Conti Synchroflex timing belt - AT10840100
336.09 tax incl.
On order: delivered from 15/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 15/05/2026
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Number of teeth: 84
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121835
  • Supplier number: CONTI AT10840100
Length
840
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
840 mm