conti_at10920100
CONTI AT10 920 100 Conti Synchroflex timing belt - AT10920100
382.15 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 920
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 920 mm
  • Number of teeth: 92
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123679
  • Supplier number: CONTI AT10920100
Length
920
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
920 mm