conti_at10194020gen3
CONTI AT10194020GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 1940 x 20 mm red
223.47 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1940
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 1940 mm
  • Number of teeth: 194
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817320283
  • Supplier number: CONTI AT10194020GEN3
Length
1940
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
1940 mm