conti_at1057032gen3
CONTI AT1057032GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 570 x 32 mm red
110.29 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 9.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 570
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 570 mm
  • Number of teeth: 57
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817320443
  • Supplier number: CONTI AT1057032GEN3
Length
570
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
570 mm