conti_at1061032gen3
CONTI AT1061032GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 610 x 32 mm red
119.91 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 610
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 610 mm
  • Number of teeth: 61
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817119313
  • Supplier number: CONTI AT1061032GEN3
Length
610
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
610 mm