conti_at20150025
CONTI AT20 1500 25 Conti Synchroflex timing belt - AT20150025
238.93 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 20 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 75
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817215145
  • Supplier number: CONTI AT20150025
Length
1500
Pitch
20 mm
Width
25 mm
Nominal length
1500 mm