conti_at325250
CONTI AT3 252 50 Conti Synchroflex timing belt - AT325250
92.31 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 252
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 252 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817111409
  • Supplier number: CONTI AT325250
Pitch
3 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
252 mm