conti_at335110
CONTI AT3 351 10 Conti Synchroflex timing belt - AT335110
28.93 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 351
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 351 mm
  • Number of teeth: 117
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817111720
  • Supplier number: CONTI AT335110
Length
351
Pitch
3 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
351 mm