conti_at515006
CONTI AT5 1500 6 Conti Synchroflex timing belt - AT515006
41.72 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 33.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817109291
  • Supplier number: CONTI AT515006
Pitch
5 mm
Width
6 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1500 mm