conti_at575032
CONTI AT5 750 32 Conti Synchroflex timing belt - AT575032
94.50 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 750
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 750 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817108201
  • Supplier number: CONTI AT575032
Pitch
5 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
750 mm