conti_at54508gen3
CONTI AT54508GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 450 x 8 mm red
24.78 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 37.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 450
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 450 mm
  • Number of teeth: 90
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817322126
  • Supplier number: CONTI AT54508GEN3
Length
450
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
450 mm